TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ HEKİMHAN’DA

11 ay önce
796 kez görüntülendi

TOG-2

Malatya ve Maraş Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) üyeleri, Hekimhan Belediyesinin desteğiyle Girmana Kanyonu’da çöp topladı ve Okul boyadı.
Hekimhan Belediyesi’nin yaşanılabilir bir ilçe çağrısına destek veren Toplum Gönüllüleri Vakfı üyesi 30 üniversite öğrencisinin katılımıyla Girmana Kanyonunda geniş kapsamlı bir temizlik çalışması yapıldı. Hekimhan Belediyesi tarafından öğrencilere yemek ikram edildi.

Yapılan çevre temizliğiyle sosyal bir duyarlılık oluşturmak istediklerini belirten TOG üyeleri, Kanyonun kirletilmemesi konusunda vatandaşlara çağrıda bulundu. Kısa bir sürede kilolarca evsel atık toplayan gençler, bu tür etkinliklerin daha sık yapılması gerektiğini de söylediler.

TOG-3

 

TOG Gönüllüleri Okul boyadı

 

Atatürk İlkokulu dış cephesini boyayarak, duvarlarına hayvan figürleri ve doğa manzaraları çizdiklerini söyleyen Vakıf üyeleri  “Hekimhan Belediyesinden temin ettiğimiz boya ve fırçalarla okulu boyadık. Bu etkinliğimiz, sosyal sorumluluk projesidir. Gençlerimizin bu tür etkinliklere katılması örnek olacak bir davranıştır. Bu tür etkinlikler herkes tarafından görülmeli ve destek verilmelidir. Bu etkinliğimizde bize destek veren Hekimhan Belediye başkanı Aliseydi Millioğulları ve Başkan yardımcısı Murat Karayazıcı’ya ayrıca teşekkür ederiz” dedi. Gün sonunda boya ve çizimleri bitiren öğrenciler, yorgunluklarını okul bahçesinde çocuklar ile oyunlar oynayarak attı.

TOG-4

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz