MUHARREM İNCE’DEN HEKİMHAN’A ZİYARET

2 yıl önce
2.501 kez görüntülendi

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce ile Yalova Belediye Başkanı ve CHP İl Başkanı, Hekimhan’da ve Malatya’da CHP örgütüne taziye ziyaretinde bulundular.

 

Ankara’da yaşanan bombalı saldırıda hayatını kaybeden Ata Önder Atabay ve CHP Gençlik Kolları üyeleri için Malatya’ya gelen CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özer ailelere taziye ziyaretlerinde bulundular.
CHP Hekimhan İlçe Başkanlığını ziyaret eden Yalova heyeti, burada CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, İl Başkanı Enver Kiraz ve partililere başsağlığı dileklerini ilettiler.

muharrem-ince2

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, “Acılarımız ortaktır. Malatyalı gençlerin ölmesiyle, Yalovalı gençlerin ölmesi arasında bir fark yoktur. Hepsi aynıdır. Bu memleketin evlatlarıdır. AKP’nin gençlik kollarındaki çocukların ölmesiyle, CHP’nin gençlik kollarındaki çocukların ölmesi aynı şeydir. Aralarında hiçbir fark yoktur. Bunlar nasıl bir vicdan sahibidir? Doğrusu anlayabilmiş değilim” diye konuştu.

 

Diyarbakır Baro Başkanı’nın “PKK bir terör örgütü değildir” söylemi sonrası gözaltına alındığını hatırlatan İnce, AK Parti Milletvekili Orhan Miroğlu’nun da aynı söylemde bulunduğunu savunarak “Ona ne olacak? Biz açık söylüyoruz, PKK bir terör örgütüdür. Kediye kedi diyeceksin, teröre terör diyeceksin, teröriste terörist diyeceksin, IŞİD’e ‘öfkeli gençler’ demeyeceksin. Terörist diyeceksin. Çıkıp bunu net bir şekilde söyleyeceksin. Diyarbakır Baro Başkanı’na bunu yapıyorsunuz, AKP Milletvekili ne olacak?” ifadelerini kullandı.

muharrem-ince3
Ülkede ciddi güvenlik sorunu olduğunu ileri süren İnce, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Türkiye’nin çok ciddi dış politika sorunu var. Türkiye’nin çok ciddi ekonomik sorunları var. Eğitim dip yapmış, çökmüş artık. Toplumsal barışla ilgili sorunlarımız var. Biz bu ülkenin eğitimini yeni bir hamleyle, Türkiye’de dış politikayı geleneksel çizgilerine oturtarak, Atatürk’ün ‘Yurtta barış dünyada barış’ dediği gibi o şanlı günlerine geri döndürerek, Köy Enstitülerinin ruhunu eğitime vererek, ekonomisini canlandırarak, kalkınmasını hızlandırarak, enerji maliyetlerini düşürerek, sanayisinde verimliliği üretimini artırarak, turizmini canlandırarak, tarımını daha verimli hale getirerek, ülkeyi başı dik bir hale getirebiliriz. Bunu Cumhuriyet Halk Partisiyle birlikte yapacağız. Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nda ne diyordu? ‘Hatt-ı müdafaa yoktur, Sath-ı müdafaa vardır’ O satıh bütün vatandır. Seçimlerde ‘Hatt-ı müdafaa yoktur, Sath-ı müdafaa vardır’ diyeceğiz.”

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz