Kardeş Belediyemizden Ziyaret

1 yıl önce
320 kez görüntülendi

 

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, referandum çalışmaları kapsamında İzmir’in Konak ilçesi Belediye Başkanı Sema Pekdaş ile birlikte Hekimhan’ı ziyaret etti.

16 Nisan’da yapılacak referandum’a sayılı günler kalırken CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz referandum çalışmalarını hızlandırdı. Kiraz, son olarak, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ve partililer ile birlikte Hekimhan’a bağlı Güzelyurt, Hasançelebi, Kocaözü ve Girmana mahallerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

CHP Hekimhan İlçe Başkanlığında yapılan toplantıda açılış konuşmasını yapan Hekimhan Belediye Başkanı Sayın Aliseydi Millioğulları; “Çocuklarımızın ve gençlerimizin daha çağdaş ve daha özgür bir Türkiye’de yaşaması için çalışıyoruz. Cumhuriyet kazanımlarına, Atatürk devrimlerine ve demokrasiye sonsuza kadar sahip çıkacağız. Türkiye’nin bu referandum ile neler kaybedeceğini iyi anlatmamız gerekiyor. Geleceğimiz için, çocuklarımız için ‘hayır’ diyoruz” diye konuştu.

Ziyarette konuşan Başkan Kiraz, referandum’a bir haftadan daha az bir süre kaldığını anımsatarak, “Biz yaklaşık 2 aydır sahalarda, referandum da neden ‘Hayır’ denilmesi gerektiğini anlatıyoruz. Ben bütün vatandaşlarımızın artık ‘hayır’ın anlamını daha çok anladığını düşünüyorum. Çünkü ‘evet’i savunanlar bugüne kadar Türkiye’ye ve Hekimhan’a hiçbir şey söylemediler. Ama biz liderlerle ve partilerle bir işimiz olmadan, siyasi görüşü ne olursa olsun yola çıktık ve neden ‘hayır’ denilmesi gerektiğini anlattık ve anlatmaya devam edeceğiz” diye konuştu.


Konak Belediye Başkanı Sayın Sema Pekdaş ise, yeni sistemde cumhurbaşkanının istediği kadar yardımcı seçebileceğini iddia ederek, “Yeni düzenlemede cumhurbaşkanın yardımcı sayısı belli değil, bütün niteliği de milletvekili seçilme yeterliliğine sahip olması. İlkokul mezunu kişi milletvekili seçilebiliyor dolayısıyla cumhurbaşkanı yardımcısının da ilkokul mezunu olması yeterli. Yardımcı cumhurbaşkanına vekâlet edebiliyor. Vekâlet sadece cumhurbaşkanı ölünce olmuyor. Cumhurbaşkanı yurt dışına gittiğinde de yardımcısı vekâlet edebiliyor. Diyelim ki cumhurbaşkanı yurt dışına çıktı ve geri dönemedi bu sefer ne oluyor? Halkın seçmediği bir vekil aynen yasada da dediği gibi cumhurbaşkanının bütün yetkilerine haiz oluyor. Bunlar dün akşam diyor ki ‘Böyle bir şey yok’. Bunlar yazılanı da okumuyorlar. O yüzden bizlerle birlikte televizyonlara çıkmıyorlar. Çünkü bunu anlatabilecek cesaretleri yok. Hani nerede milletin iradesi? Bunların en köşeye sıkıştığı noktalardan bir tanesi de bu cumhurbaşkanlığı yardımcısı konusu” şeklinde konuştu.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz