BİK MALATYA ŞUBESİ’NE ZİYARET

3 yıl önce
592 kez görüntülendi

96Belediye Başkanımız Sayın Ali Seydi Millioğulları, sosyal belediyeciliğe önem verdiklerini belirtti.

Basın İlan Kurumu (BİK) Malatya Şube Müdürlüğü’ne atanan Nihat Abacı’ya, ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunan Belediye Başkanımız Ali Seydi Millioğulları, kendisinin 5’nci  dönem  belediye başkanı olması nedeniyle, uzun yıllar haber sektöründe tanıdığı  Nihat Abacı’nın haberlerinde objektif olmasını çok beğendiğini ve takdir ettiğini bildirdi.

 

BİK Malatya Şube Müdürlüğü’ne atanan Nihat Abacı’nın yeni görevini hak ettiğini söyleyen Millioğulları, Abacı’ya BİK Malatya Şube Müdürlüğü görevinde başarılarının devamını diledi.

 

Belediye olarak yaptıkları çalışmalar hakkında da özetli bilgi aktaran Belediye Başkanımız Sayın Ali Seydi Millioğulları, “Bilindiği gibi 4 dönem Hekimhan İlçesi Güzelyurt Beldesi belediye başkanlığı görevini yaptım. Malatya’nın büyükşehir olması ve beldelerin kapanmasıyla Hekimhan İlçesi Belediye Başkanı oldum. Dolayısıyla 5’nci dönem belediye başkanlığı tecrübemi hizmete daha fazla dönüştürmek için çaba gösteriyorum” ifadelerini kullandı.

 

İlçenin içme suyu sorununun önümüzdeki Haziran veya Temmuz ayına kadar çözeceklerini  aktaran Sayın Ali Seydi Millioğulları, ilçeye ilk defa TOKİ konutlarının yapılacağını ve 143 konutun temelinin önümüzdeki günlerde atılacağını vurguladı.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın  ilgisiyle, İstanbul Beşiktaş, Ateşehir ve İzmir Konak belediyeleri ile Hekimhan Belediyesi’nin kardeş belediye olduğunu hatırlatan  Millioğulları, Beşiktaş Belediyesi’nin Hekimhan’a yazlık düğün salonu ve kafeterya, İzmir Konak Belediyesi’nin de ilçeye park yaptıracağını vurguladı.

İçede Hanımlar Dinlenme Evi’ni açacaklarını belirten Ali Seydi Millioğulları, “Artık alt yapıyı büyükşehir belediyesi yapacak olmasından dolayı biz ise, sosyal belediyeciliğe önem vereceğiz” şeklinde konuştu.

 

İlçenin geleceğinin parlak olduğunu, maden yatakları nedeniyle ilçede istihdam imkanının artacağına da dikkat çeken  Millioğulları, Kolin şirketi tarafından kurulan demir cevheri fabrikası ile 750 kişiye istihdam imkanı oluşturulacağını vurguladı.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz