Belediyemiz Tarafınan Konferans Verildi

2 yıl önce
1.642 kez görüntülendi

konf3

Hekimhan Belediyesi tarafından Cumhuriyetin kuruluşunun 92. Yıldönümü nedeniyle konferans düzenlendi.

Öğretmenevi konferans salonunda Prof .Dr. M. Hanifi EMRE tarafından “ CUMHURİYET DÖNEMİ EĞİTİM POLİTİKALARI ” konulu konferansa çok sayıda davetli katıldı.

Konferansta açılış konuşmasını yapan Sayın Aliseydi Millioğulları konuşmasında: “Yüce Atatürk’ün önderliğinde kurulan Cumhuriyet’in 92. yıldönümünü, Milletçe coşku içinde kutlamanın mutluluğu içindeyiz. Türk Milleti’nin, Atatürk’ün çevresinde kenetlenmesiyle yürütülen Kurtuluş Savaşının zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyetin kurulması, tarihte ender kaydedilen bir başarıdır. Kurtuluş Savaşı, Milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise, yeniden dirilişin simgesidir.konf4

 

Atatürk’ün önderliğinde büyük Türk Milleti’nin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyet in, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatılmasının herkesin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur. 92. yılını kutlayacağımız Cumhuriyetimiz, bugünlere gelene dek verilen mücadele ile dünya tarihine altın harflerle yazılmış bir bağımsızlık savaşının sonucudur. Başta Gazi Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşları ve Türk Milleti’nin omuz omuza verdiği Kurtuluş Savaşı sonrasında elde edilen bu büyük zaferi, Ülkemizi ve Cumhuriyetimizi hep beraber korumalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz şükran duygularımla ve rahmetle anıyorum. Cumhuriyetimizin 92. Yılını kutladığımız şu günlerde canımızı sıkan, üzücü olaylarda ne yazık ki yaşamaktayız. Bu nedenle Cumhuriyetimizin kurulduğu o yıllarda ki eğitim ile şimdiki eğitim politikalarını ele almak istedik. Sağ olsun sayın Prof .Dr. M. Hanifi EMRE bizi kırmayarak çok değerli bilgileri bizimle paylaşacaklar. Şimdiden kendilerine teşekkür ederim. Sevgili konuklar Cumhuriyet’in 92. yıldönümünü, Milletçe coşku içinde kutlamanın mutluluğu ile Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun” dedi.

Daha sonra Prof .Dr. M. Hanifi EMRE tarafından “ Cumhuriyet Dönemi Eğitim Politikaları ” konulu konferans verildi.

konf2

 

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz