Belediyemiz Konser Günü Düzenledi

1 yıl önce
889 kez görüntülendi

Ankara Malatyalılar Derneği Türk Halk Müziği korosu ve İnönü Üniversitesi Devlet Konservatuarı koroları bugün Hekimhan da konser verdiler.

İlk konser Hasançelebi Mahallesi Ilıca sosyal tesislerinde gerçekleşti. Ankara Malatyalılar Derneği Türk Halk Müziği korosu şefi Kenan Şahbudak ve 30 kişilik koro tarafından verildi.

IMG_1801

İkinci konser İnönü Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğrencileri tarafından Hekimhan Belediyesi Düğün salonunda düzenlendi.

İnönü Üniversitesi ve ilçe belediyeleriyle ortaklaşa düzenlenen Türk Halk Müziği konserleri Doğanşehir ilçesinden sonra Hekimhan ilçesinde yapıldı. Yoğun bir katılımın olduğu konsere Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları, İnönü Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Halk Müziği Ana Sanat Dalı Başkanı Dr. Sinan Haşhaş, Müzik Bölüm Başkanı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ünal İmik, Belediye başkan yardımcısı Metin Şahin, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

IMG_1904
Etkinlik öncesinde konuşan İnönü Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü Başkanı Doç. Dr. Ünal İmik, bu etkinlik ile ilçelerdeki halka ulaşmak istediklerini belirterek “Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Kızılay ve ilçe belediye başkanlarımız toplantı yaparak böyle bir karar aldılar. Malatya’nın tüm ilçelerine gitmek oradaki halkımızla bir arada olmak bizim için çok önemli. Özellikle Sayın rektörümüz de oda sizin bir hemşeriniz. Sizlere selamları var. Türkiye’nin her yöresinden küçük küçük bir şeyler sunmak istiyoruz.  Hepinize iyi bir konser diliyorum ” diye konuştu.
Konuşmaların ardından konserde başta Malatya yöresine ait olmak üzere bir birinden seçkin eserler seslendirildi.

Konserin sonunda Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları, Koro Şefi Dr. Sinan Haşhaş’a plaket takdim etti.

İnönü Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik Bölüm Başkanı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ünal İmik’e Ozander dernek başkanı Kenan Şahbudak tarafından “Hekimhanlı Esiri Baba” adlı kitabı hediye etti.

IMG_1979IMG_1983

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz