BAŞKANIN KAPALI PAZAR YERİ AÇIKLAMASI

1 yıl önce
3.122 kez görüntülendi

pazar20

Hekimhanda yeni yapılan Pazar yerini beğenmeyen pazarcı esnafına Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulların’ın açıklaması

 

Başkan Aliseydi Millioğullarının açıklaması; Hekimhan’ın yıllardır kanayan bir yarası olan Pazar yeri sorununu tamamladık. Yer değiştirme sorunları, oradan oraya göç noktasında sürekli sıkıntılarla boğuşan pazarcılarımıza Artık geçici değil, kalıcı bir çözüm ürettik.

Çözüm bulma noktasında ‘Kapalı Pazar Yeri’ adlı projemizi hazırladık. 6 aylık bir süre içerisinde bu projemizi sonlandırdık. Pazar yeri tamamlandıktan sonra yaklaşık bir ay boyunca insanlarımızın bilgilendirilmesi noktasında duyurularımızı yaptık.

Projenin tamamlanmasına müteakip, Hekimhan için çok daha modern konumda olan kullanıma elverişli bir pazaryerini hayata geçirdik. Pazarcı kardeşlerimize bu süreçte ortak mutabakatla belirlediğimiz yerde pazarlarını kurmaları için gerekli bilgilendirme yapıldı.

Yeni yaptığımız Kapalı Pazar yerinin toplam alanı 1000 m² dir. Yaklaşık 400 bin liraya maal olmuştur. Belediye olarak yaptığımız çalışmada her pazarcı esnafımız içim 15m² alan ayarlandı. Ama pazarcı esnaflarımız bu alanın küçük olduğunu alanın daha geniş olmasını istediler. Belediye olarak tekrar yaptığımız çalışmada bu alanı 21 m² alan olarak yani 7 metreye 3 metre olarak ayarladık.

Ama Pazarcı esnafımız bunu da beğenmediler ve bizden 45 m² alan istediler. Bizde pazarcılarımıza 21 m² alanın dışında yer veremeyeceğimizi aksi takdirde yeni yaptığımız kapalı Pazar yerine pazarcı esnafının yarısının sığamayacağını belirttik.

Bu durumu kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Yeni yapılan Kapalı Pazar yerinin Hekimhan’ımıza ve pazarcı esnafımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz