BAŞKANDAN KUTLAMA MESAJI

11 ay önce
1.092 kez görüntülendi

Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü sebebiyle kutlama mesajı yayınladı.

 

Her sene düzenlediğimiz 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliğini Zeytin Dalı Harekatında hayatını kaybeden şehitlerimiz için yapmama kararı aldık.

 

“Dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini dile getirdikleri gündür 8 Mart. Emek veren, acı çeken, özlem duyan, hakkını savunan, analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın günü kutlu olsun.

 

Kadınların en sıklıkla gördüğü haksızlık ise şiddettir. Kadınlara yapılan şiddet dünyada en yaygın; ancak en az cezalandırılan suçlar arasındadır. Sokak ortasında eşi ya da sevgilisi tarafından defalarca bıçaklanmak suretiyle vahşice öldürülen haberleri ile karşılaşmadığımız gün nerdeyse yok gibi.  Şiddet, kadın ve erkek arasındaki eşitsizliğin yüzümüze bir tokat gibi çarptığı konudur.

 

Şiddetin başlıca hedefinin kadınlar ve çocuklar olduğu aşikârdır. Şiddetin, eşitsizliklerin ve insan hakları ihlallerinin son bulması dileğiyle 8 Mart Emekçi Kadınlar Gününüzü bir kez daha kutluyor, hepinize saygılarımı sunuyorum.”

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz