Başkan Millioğulları Sempozyuma Katıldı

3 yıl önce
1.085 kez görüntülendi

105İnönü Üniversitesi 9. Kamu Yönetimi KAYSEM “Kırsal Alanda Yerel Yönetim Uygulamaları Sempozyumuna, panelist olarak katılan Hekimhan Belediye Başkanı Sayın Aliseydi Millioğulları, Yerel Yönetimlerde Belediyecilik başlığı altında ‘’Kentleri yönetirken sade

Millioğulları konuşmasında; \”Belediyelerde aklınıza ne geliyorsa karşılayabilirsiniz, siyasi kurumlardır. Fakat seçildikten sonra siyasi kimliğinizi bir kenara bırakıp oy veren vermeyen herkesin ihtiyaçlarını karşılamak durumundasınız. Yerel yönetimlerin görevinin insanların dertlerine ortak olmak olduğunu da unutmamak lazım.

 

Şehrin kalkınmasındaki en önemli etkenlerden birinin iç dinamiklerin harekete geçirilmesi gerektiğini de belirtmek isterim. Kış turizmi açısından Hekimhan\’ın gelişimi için Yama Dağın da bulunan kayak merkezinin de önemini vurguladı.

 

Bölgedeki teknik altyapı sorunlarına da dikkat çekerek, en büyük problemin kalkınmada sosyal boyutun geliştirilmesi olduğunu belirtti. Bu problemlere çözüm olarak, genç, kadın ve engellilere yönelik sosyal ve sportif projeler gerçekleştirdiklerini anlattı.

 

21.yy da toplumun insan odaklı olması gerektiğini belirten Millioğulları Kadınların yönetimde daha etkin bir rol alması için uğraştıklarını, ileride yapmayı planladıkları projelerinden de söz etti.

 

Programa Hekimhan Kaymakamı Mesut Çoban, Arguvan Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, Kale Kaymakamı Can Memi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Prof. Dr. Selma Karatepe, üniversite öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

430 429 428
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz