Anneler Günü Kutlandı

1 yıl önce
889 kez görüntülendi

Hekimhan Belediyesi, Anneler Günü için program hazırladı.

Hekimhan Belediyesi, Anneler Günü için program hazırladı. Hekimhan Düğün Salonunda düzenlenen programa çok sayıda davetli katıldı. Katılımcılara Anneler Günü anısına hediyeler dağıtıldı.

Programın açılış konuşmasını Hekimhan Belediye Başkanı Sayın Aliseydi Millioğulları. Millioğulları, annelerin merhameti, çileyi, sabrı ve fedakârlığı aşk haline getirmiş yüce varlıklar olduğunu söyledi.

Millioğulları, “Bizim inancımızda kadın önemli bir yere sahiptir. Hiçbir medeniyette olmayan cennet anaların ayaklarının altında inancı bizim medeniyetimizde vardır. Bizim medeniyetimizde aile ne kadar önemliyse, aileyi ayakta tutan annede bir o kadar önemlidir.

Hekimhan Belediyesi olarak ilçemiz ve sizler için yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Her yeni yılımız, bir önceki yıldan daha verimli, daha dinamik geçiyor. Hizmetlerde ilçe halkına en iyi hizmetleri sunmaya çalışıyoruz. Bütün çabamız Hekimhan’ın daha çağdaş ve daha rahat yaşanabilir kent olması içindir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm annelerin ve anne adaylarının ve annelik duygusu taşıyan tüm kadınlarımızın anneler gününü kutluyor, sağlık, huzur ve mutluluk dolu günler diliyorum.

Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları’nın eşi  Sayın Pakize Millioğulları, “Annelik yeri doldurulamayan, değeri hiçbir şeyle ölçülemeyen, dünyadaki en yüce duygulardan biridir. Karşılıksız sevginin en güzel örneklerini veren annelerimiz sonsuz bir sevgi ve özveri ile bizlere geleceğimize uzanan yolda rehberlik eder.

Bu vatana ve millete hayırlı evlatlar yetiştiren, iyi ve kötü günümüzde bizi yalnız bırakmayan, güldüğümüzde bizimle gülen, ağladığımızda bizimle ağlayan, yegâne varlığımız olan fedakar annelerimizi ne kadar sevsek azdır. Bizim her şeyimiz olan annelerimizi yılın bir gününde değil yılın her günü baş tacı etmeli, gereken saygı ve sevgiyi onlardan esirgememeliyiz. Bizlerin sevgi ve saygı dolu yaklaşımı onların en büyük mutluluğu olacaktır” dedi.

Konuşmaların ardından CHP Genel Başkan yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Malatya il Başkanı Enver Kiraz, CHP ilçe Başkanı Kadir Sarıbaş, CHP İl Kadın kolları başkanı Güllü Tuncer ve Hekimhan Belediye başkanı Aliseydi Millioğulları, yılın annesi ödülünü 10 Ekimde Ankara garında hayatını kaybeden Ata Önder Atabay ve Mehmet Ali Kılıç’ın anneleri, Halime Atabay ve Fatma Kılıç’a plaket takdim edildi. Okumanın yaşı yok ödülünü de Zibet Gedik ve Nesrin Özer’e takdim edildi. Onur konuğu olarak Nermin Dilek’e “Hekimhanlı Esiri Baba” adlı kitab hediye edildi.

Daha sonra Zeki Şahin, Ahmet Şahin, Şehriban Kırıcı’nın sahne aldığı programa katılan kadınlar, türküler eşliğinde halaylar çekerek doyasıya eğlendiler.

Program sonrası Hekimhan Belediyesi tarafından davetlilere yemek ikramı yapıldı.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz