ANNELER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

3 yıl önce
1.148 kez görüntülendi

106Hekimhan Belediyesi Anneler günü için program hazırladı.

Tarihi Taşhan’da düzenlene programa çok sayı da davetli katıldı. Açılış konuşmasını Hekimhan Belediye Başkanı’nın eşi Pakize Millioğulları yaptı.

” Mayıs ayının ikinci Pazar günü, bütün dünyada Anneler Günü olarak kutlanır. Her annenin, kendi yavrusunu canından çok sevdiğini söylemeye gerek var mı bilmiyorum. Karnında dokuz ay taşıdığı, süt verip altını temizlediği, her türlü bakımını yapıp, başucunda uykusuz geceler geçirdiği yavrusunu her anne hiç karşılık beklemeden sever. Anne sevgisinin gücünü açıklayan bir öykü anlatmak istiyorum:

Bir zamanlar bir genç, kötü kalpli bir kızı sevmiş ve onunla evlenmek istemiş.

Ancak kız, korkunç bir şart ileri sürerek “Senin sevgini ölçmek istiyorum.” Demiş.

“Bakalım beni gerçekten seviyor musun?

Bunun için de köpeğime yedirmek için, bana annenin kalbini getireceksin!”

Delikanlı, tüyler ürperten bu teklif karşısında uzun bir tereddüt geçirmiş.

Sonunda kızın istediğini yerine getirerek annesini öldürmüş.

Çıkardığı kalbini bir mendile koyup kızın evine doğru yönelmiş.

Hızla giderken ayağı bir taşa takılmış.

Mendile sarılı kalp bir tarafa, kendisi de bir tarafa düşmüş.

Canı acıdığı için, ağzından ister istemez “Ah anacığım!” sözleri dökülmüş.

Annesinin tozlara bulanan ve hâlâ soğumamış olan kalbinden, o an bir ses yükselmiş;

“Canım yavrum, bir yerin acıdı mı?”

Aslında her günün Anneler Günü olması gerekir. Annelerimiz bizim en değerli varlıklarımızdır. Sadece Anneler Gününde değil, onların gönüllerini alacak hediyeleri her zaman vermeliyiz. Hepinize, anne sevgisi ile dopdolu bir ömür diliyorum” dedi.

*************

CHP Malatya Kadın Kolları Başkanı Güllü Tuncer ise yaptığı konuşmasında ” Hayat tecrübeleriyle geleceğimizi şekillendiren, bize sevgiyi, sevmeyi, geleceğe umut ve güvenle bakmayı öğreten, emsalsiz hoşgörüsüyle bize tahammül gösteren kocaman yürekli kadınlar; annelerimiz anneler gününüzü kutluyorum. Biz yüreğinde Cumhuriyet’in değerlerini taşıyan, Atatürk’ün devrimleriyle başlattığı çağdaşlaşma yolunda ilerleyenlerin partisiyiz. Biz geçmişten güç alan ama yüzü geleceğe dönük olanların partisiyiz. Biz Türkiye Cumhuriyeti için ve özgür insan için mücadele edenlerin partisiyiz. Biz korkunun yerine umudun ülkesini kuranların partisiyiz. Biz Cumhuriyet Halk Partisi’yiz. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu 8 Haziran sabahı Başbakan yapmak için hepinizi yaşanacak bir Türkiye’de Başbakan Kılıçdaroğlu’nu milletçe alkışlamaya davet ediyorum.” demesi üzerine salon alkışlarla inledi.

***********

Son olarak konuşma yapan Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları;

“Annelerimizin bizlere aşıladığı insani değerler, bir ömür boyu yol göstericimiz olmaktadır.

Annelerimizi yılın bir günü değil, onları her gün mutlu etmek, ilgilenmek birinci görevimiz olmalıdır. Hayata gözümüzü açtığımız andan itibaren; karşılıksız emek ve inanılmaz fedakârlıklarıyla, yaşamımızı şekillendiren, dünyamızı zenginleştiren, hayat boyu yol göstericimiz, koruyucumuz, en büyük destekçimiz annelerimiz sevgilerin en yücesine, mutlulukların en güzeline layıktır. Katılımınızdan dolayı Buradan hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Belediye olarak sizlere söz verdiğimiz projelerimizi hayata geçiriyoruz. Kadınlar içinde hazırlıkları devam eden Kadın Dinlenme Evi kısa bir zaman için hizmet verecek.

Projelerimiz sadece bununla da sınırlı kalmayacak açılacak Dinlenme evinde devlet destekli projeler içinde başvurularımız bulunmakta.

Sıra bizde artık sizlere en iyi hizmeti vermek için kesintisiz çalışacağız. Bu tür etkinliklerimiz her zaman olacaktır bunu da bilmenizi isterim. Sözü fazla uzatmak istemiyorum. Tüm annelerimizin anneler gününü kutluyor iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

Yemek ikramının ardından Kübra Coşkun ve Elvan Çiçek’in müzik dinletisi ile hanımlar doyasıya eğlendiler.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz